V sredo, 12. 9. 2012, so učenci 6.a in 6. b razreda imeli naravoslovni dan. Preživeli so ga na terenu, odpeljali so se v edini slovenski Arboretum v Volčjem Potoku.
Polni pričakovanj so se zjutraj posedli v avtobus in po uri vožnje prišli na cilj. Pričakali sta nas dve učiteljici naravoslovja in po uvodnem pozdravu smo se napotili na delo v naravno učilnico. Dan je bil kot naročen: dovolj topel in prijeten za sprehod po parku. Tri ure smo preživeli v tej naravni učilnici. Učenci so po obrazih sodeč v delu uživali, pokazali so veliko logičnega razmišljanja in predhodnega znanja. Poleg vsebin, ki so jih spoznavali, so opazovali tudi krape, ki so skakali iz vode, ptice, race (razlika med samcem in samico).
- da arboretum pomeni zbirka dreves in grmov (imajo jih 4000),
- zakaj ima močvirska cipresa prezračevalne korenine,
- zakaj je gaber priporočljiv za žive meje,
- da bršljan ni zajedalec, ampak se samo oprijema drevesa,
- kakšen je angleški in kakšen francoski vrt,
- kakšno škodo povzroča smrekov lubadar in kako ga uloviti,
- značilnosti pušpana …
Še veliko drugih zanimivosti so izvedeli. Vse so si zapisali na delovni list, ki so ga dobili, na ta način pa bodo nova znanja ostala dlje časa v spominu.
Dopoldan smo zaključili z ogledom treh razstav: orhidej, kaktusov in metuljev. Vse tri razstave so učence prevzele, saj so pripravljene dovolj zanimivo za vse, ki jih narava zanima.
Breda Krajnc
učiteljica naravoslovja