Skoči na glavno vsebino
Računovodstvo: 03 428 54 80 | Svetovalna služba: 03 428 51 04, 03 428 51 06, 03 428 51 38 | I. osnovna šola Celje, Vrunčeva ulica 13, 3000 Celje | T: 03 428 51 00 tajnistvo@iosce.si

V soboto, 26. 3., se je debatno leto 2021/2022 zaključilo z državnim osnovnošolskim debatnim turnirjem na OŠ Venclja Perka Domžale. Na državnem turnirju je sodelovalo 41 ekip oziroma 111 debaterjev/govorcev iz cele Slovenije.

Učenke I. OŠ Celje so bile na turnirju zelo uspešne. Maša Žlavs iz 7. b je osvojila 1. mesto med vsemi govorci, z Laro Trkaj, tudi iz 7. b, pa sta zasedli ekipno 3. mesto. Zaradi visokega števila točk in zmag v vseh krogih bi se morali uvrstiti v finale, kar pa žal zaradi odsotnosti tretje govorke Eme (bolezen) ni bilo mogoče, saj je to v nasprotju s pravili tekmovanja.

Odlično se je odrezala tudi druga ekipa, začetnice iz 6. razreda. Zoja Vidmar, Neja Vogelsang in Brina Hus so osvojile 7. mesto med začetniki (od 17 začetnih ekip), skupno pa so bile na 26. mestu, kar je odličen uspeh za začetnice in glede na to, da je to njihov drugi turnir. Brina je bila tokrat naša druga najboljša govorka (27. mesto), v zgornji polovici so bile tudi Lara, Zoja in Neja.

Debaterji so prva dva kroga debatirali na debatno trditev: Ta zbor verjame, da vesoljski turizem prinaša več škode kot koristi.  Tretji krog je bil impromptu, kar pomeni, da so imeli debaterji eno uro časa za pripravo na debatiranje (3. debatna trditev je bila: Bralna značka bi morala biti obvezna.).

Debaterkam I. OŠ Celje čestitava za izjemen uspeh in se veseliva nove sezone.