Skoči na glavno vsebino
Računovodstvo: 03 428 54 80 | Svetovalna služba: 03 428 51 04, 03 428 51 06, 03 428 51 38 | I. osnovna šola Celje, Vrunčeva ulica 13, 3000 Celje | T: 03 428 51 00 tajnistvo@iosce.si
V četrtek, 19. 12. 2013, je v Dvorani Zlatorog potekalo finale področnega prvenstva v nogometu za učence (l. 1999 in mlajši).

Polfinale smo odigrali z vrstniki z Osnovne šole Zreče. Tekmo smo pričeli precej bojazljivo, zato so nasprotniki kmalu povedli. Po prejetem golu smo se zbrali in napadli na vso moč ter si na začetku drugega polčasa priigrali prednost z 2 : 1, ki smo jo uspešno branili vse do sumljivo dosojene sedemmetrovke v zadnji minuti tekme. Po prejetem golu so sledili kazenski streli, pri katerih nam je sreča obrnila hrbet in tako nas je čakala tekma za 3. mesto.

Zmaga bi nas še vedno vodila do četrtfinala državnega prvenstva, kar je bil naš cilj pred začetkom tekmovanja, vendar nas je poraz v polfinalu precej dotolkel, zato smo proti Osnovni šoli ob Dravinji zelo nihali v igri in se preveč ukvarjali s sojenjem. Nasprotniki so 2 minuti pred koncem tekme vodili že 4 : 2, nato pa smo zaigrali na vse ali nič ter dosegli dva izjemna gola in s tem izsilili, da so o zmagovalcu odločili kazenski streli. Tokrat nam je bila Fortuna naklonjena in tako smo se veselili 3. mesta na področnem prvenstvu in uvrstitve v četrtfinale državnega prvenstva.

Našo šolo so zastopali: Dejan Milutin (9. a), Mensur Softić (9. a), Tilen Žnidarec, (9. a), Nal Guček (9. b), Urh Repar (9. b), Dalibor Lupret (8. a), Žiga Rebeušek (8. a) in Lirim Thaci (7. a).

Učencem čestitamo za odlično igro in dosežen rezultat ter jim želimo veliko uspeha v četrtfinalu državnega prvenstva, ki bo v mesecu marcu.